Kojec dla psa - Ostrów Wielkopolski

Czasy trzymania psów przy budzie na łańcuchu na szczęście już minęły. Właściciele dbają o komfort i bezpieczeństwo podopiecznych przebywających zwierząt na zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem jest kojec dla psa.

Funkcje kojca dla psa

Zadaniem kojca jest ochrona psa przed warunkami atmosferycznymi i zapewnienie bezpieczeństwa. Kojec z zadaszeniem chroni pupila przed deszczem i śniegiem, podłoga izoluje go od zimnego podłoża. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w kojcu budy, która będzie chroniła przed wiatrem i pozwoli na spanie w cieple.

Odpowiedniej wielkości kojec zapewnia psu swobodne bieganie i obserwowanie otoczenia, ale jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo osobom wchodzącym na posesję.

Kojce dla psów - Ostrów Wlkp Doradzimy przy wyborze ekskluzywnego kojca dla małego i dużego psa. Montaż 0 zł. Polski producent D-BOX. Tel: 514 127 683 Kojce dla psów

Na co zwrócić uwagę wybierając kojec?

Kojec powinien zapewnić psu swobodę biegania, dzięki czemu prawidłowo będzie funkcjonował układ mięśniowy i oddechowy. Podłoga kojca powinna być wykonana z drewna lub innego materiału termoizolacyjnego, co uchroni psa przed chorobami zwyrodnieniowymi stawów.

Wybierając kojec warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję i zabudowę. Trzeba uwzględnić naturalne potrzeby psa, który nawet podczas odpoczynku czujnie obserwuje otoczenie. Optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie przodu i części boków kojca z prętów stalowych, reszta boków powinna być zabudowana, by pies mógł schronić się przed wiatrem. Lepszym rozwiązaniem jest dach spadzisty, na którym nie będzie zalegać woda po opadach i śnieg.

Wszystkie te cechy posiadają kojce dla psów w Ostrowie Wielkopolskim. Producent oferuje wiele modeli pojedynczych, podwójnych, a także szeregowych dla hodowli.